Десятий зліт легкої авіації ім.С.П.Корольова у м.Житомир

Вихідні для Рівненського АСК та його персоналу видалися по хорошому перенасиченими. Нас, як кажуть, "і тут і там передавали". А саме, окрім планової роботи на аеродромі Воронів, наші інcтруктори екіпажем аеропоїзду Socata-Blanik у складі Юріса Буліса та Василя Довбенчука вилетіли ранком п'ятниці на Десятий зліт легкої авіації ім.С.П.Корольова у м..Житомир. Зліт відбувався на теренах клубу "Авіатік" поруч із цивільним Аеропортом Смоківка (Житомир).

Переліт із зустрічним вітром на 140км/год зайняв 1год 15хв. Станом на полудень прибула незначна частина очікуваних учасників, проте, очі вже розбігалися від різноманіття бортів: це були як літаки (переважно), гелікоптери, гіроплани, так і мотодельтаплани з мотопарапланами.

Ми отримали місця на стоянці і першому та другому ряду від рульожки.

В цей же день відбувся брифінг, на якому Леонід Фрідріхович Крігер роз’яснював і місцеві особливості здійснення польотів, правила ведення радіообміну (керівник польотів відсутній, наявний диспетчер Олег (велика йому дяка терплячість при спостеріганні тіл пішоходів і пішобігів на злітній смузі) не дає дозволу на зліт), наголосив на «принциповій позиції ні в якому разі не заходити над майданчиками з людьми», було оголошено порядок показових вильотів. Кінець польотів у цей день декларувався на 21.00.

В суботу був аншлаг серед відвідувачів та учасників, а «все пилоты и им сочувствующие» на 10.00 були зібрані в ангар-кафе на конференцію по особливостям правил перельотів, оновлень у льотному законодавстві України. Доповідали неофіційні представники Украероруху, співзасновник та конструктор Аеропракту – Юрій Яковлєв та ін. Тим часом з наростаючою частотою зліталися все більше бортів. Після брифінгу розпочалися активні показові польоти під інформаційний супровід Катерини Вороніної. Екіпаж Рівненського АСК злітав шостим і понад півгодини радував здивованих глядачів тим, як можна без двигуна та пального так довго триматися у повітрі, робити переходи, виконувати різні еволюції (вводити і виводити зі штопору, наприклад). Мабуть, найзатребуванішим бортом зльоту став Як-52 з його чудовими командирами Вікою та Юрієм Найденко іх блискучим пілотажем. Значна частина виставлених бортів була виготовлена Аеропрактом, чиї A-32 та А-32L два дні демонстрували чудові синхронні польоти з димами. Керівник Луцького авіаклубу «Крила Волині» Віктор Коваєв прилетів на своєму власноруч сконструйованому та зібраному літаку «Маестро», який вкінці був нагороджений як найкращий літак зльоту. Взагалі української техніки було не мало – виділявся легкий чотиримісний LA-50 Patriot. Відвідувачі події, у захваті від нашої експозиції, брали інтерв’ю тішилися мінімалістичною красою нашого літака Socata Rallye 235-E та фантастичними можливостями планеру Blanik L-13. Найчастіше запитання: «Як він сідає без двигуна?». Наш Бланік був одним із трьох (кожен з яких був унікальним) і самим класичним. Випала чудова нагода побачити легендарний Мото-Бублик. Безперервно злітали гелікоптери, тільки й встигали змінювати пасажирів. Прикрасив стоянку і небо білий гелікоптер-француз Allouette ІІ 1961 року випуску, який разом із чорно-червоним Alouette-M III показав гарний синхронний показовий політ. Hummingbird 300 LS виробництва "Авіаційних технологій України" виборов звання найкращоого гелікоптеру зльоту. Пілот RV-7 Ігор Чернов був визнаний найкращим на цьому зльоті. Нагороду за найдовший переліт зльоту (понад 1300 км) отримав Ігор Коновалов на ULF-2 з Німеччини, який здійснював аварійні посадки, проте долетів таки. Також як найстаріший літак зльоту отримала винагороду прекрасна репліка німецького штурмовика часів Другої світової Junkers, яка стала єдиним літаком, що жодного разу так не піднімався у небо. Свою відзнаку отримала також компанія Аерос за представлення їх нової моделі мотодельтаплану ANT-FOX. Найкращим автожиром зльоту став одномісний від "Гіроклубу України".

Наша авіаклубна команда знайомила бажаючих із принадами планерного спорту, здійснюючи ознайомчі польоти. Отримали новий досвід зльоту і посадки планеру на бетонку. Соката щоразу рульожкою виїжджала зі стоянки, а планер з труднощами (з креном) входив у ворота і вшир займав практично всю злітну смугу, тому Юра Буліс вправно саджав Бланік на колесо і акуратно з’їжджав на узбіччя, оминаючи нерівності і колодязі. Там і проходила підготовка до вильоту, яка займала деякий час, тому навіть першу частину пробігу здійснювали просто з трави. Трафік був такий, що на кругу перед кожним розворотом знаходилося по одному-два-три!!! літаки (гелікоптери, автожири…). Пасажири в захваті, пілоти в поту, літак і планер в шоці від навантаження і пекельної спеки. Під вечір напрямок і круг польотів змінився з лівого на правий.

Весь день народ відпочивав на пікніку, катався та отримував естетичне візуальне та аудіальне задоволення. Загалом у авіазльоті прийняло участь 76 літальних апаратів, тяжчих за повітря. Після польотів був концерт, прощання та підпал ватри, яку пожежники охороняли впродовж двох днів)). У цей же вечір наша команда на аеропоїзді покинула авіазліт і на сансеті з попутним за менше, ніж 40 хвилин дісталася рідного аеродрому Воронів.

Офіційний розліт планувався на неділю.

Дякуємо, друзі, колеги по цеху!

Дякуємо, Смоківко!

3-й Відкритий Чемпіонат "Кубок ім.Ю.Лісіцина" завершено!

За результатами підрахунку набраних очок місця розподілилися у такому порядку:

- 3-тє - Леонід Томчук;

- 2-ге Юріс Буліс;

- 1-ше - Антон Буркун.

Вітаємо учасників змагань та абсолютного переможця Антона!

Дякуємо усім нашим незамінним героям, які працюють за лаштунками на землі і в небі і дають шанс авіаціїї бути на Рівненщині та в Україні!

До нових зустрічей!

Ми вже працюємо, виходьте зі сплячки й Ви!!!

Польоти на літаку і планері, стрибки з парашутом, колективний відпочинок на природі з авіаційним присмаком – все це і багато іншого доступно в околицях Рівного вже зараз. Також наявна можливість подарувати небо близьким.

По приїзді до нас Ви зможете навчитися планерним польотам та парашутному спорту, знайти однодумців, залучити до цікавих корисних занять своїх дітей та друзів.

Час проведення навчально-тренувальних зборів можна використати для проходження прогресивного курсу парашутних стрибків AFF або інтенсивних щоденних польотів, в результаті яких за 10 днів можливо вилетіти на планері САМОСТІЙНО!!!

Збори триватимуть до 18.05.2016 і 19.05.2016 перейдуть видовищні у змагання.

Тож не баріться, завантажуйте карту і гайда до нас!

Перші збори 2016

Перші збори 2016

Збори відкрито!

Щороку на приїжджають спортсмени з різних куточків України.

Ось і цього разу зібралася команда зі Львова, Харкова, Мелітополя ну і, само собою, Києва і Рівного. Хлопці вводяться у стрій і роблять успіхи.

Також порадували своєю активністю нові спортсмени.

У Саши перша бойова "площадка", з чим і вітаємо!

Ось так подолали екватор першого тижня.

Продовжуємо літати щодня і запрошуємо приєднатися любителів неба.

Травневі вихідні

Друзі, наступні стрибкові та льотні дні - 2.05 та 3.05.

Поспішайте записатися, щоб ми встигли укласти для вас парашутики)).

Окрім того нагадуємо, що згідно розкладу подій на сезон 2016 01.05-18.05 заплановано планерні та парашутні навчально-тренувальні збори.

Це означає, що АЕРОДРОМ ПРАЦЮВАТИМЕ ЩОДНЯ за наявності хорошої погоди.

Підсумком проведення зборів стануть змагання - обласний чемпіонат "Кубок ім.Лісіцина" з планерного спорту (Бланіки+Янтарі з гандикапом). Період проведення змагань - 19.05-29.05.

Для всіх бажаючих навчитися стрибати з парашутом та літати на планері збори стануть прекрасною можливістю реалізувати цю мрію у короткий термін в компанії спортсменів та інструкторів з усієї України.

Вихідні 9-10.04.2016

Сезон 2016 в позитивній динаміці і крайні вихідні - тому підтвердження.

Вітаємо Сергія Тхорука з відкриттям сезону польотів, Наташу Рубльову з відкриттям сезону стрибків, а Сашу Максименка так узагалі з плідною роботою і відкриттям сезону по двом фронтам!

Раді були знайомству з бандою парашутистів з Києва - ви прикрасили небо над Вороновим своїми яскравими куполами. Респект Полінці Северчук за приклад приходу в аеродром у вітер.

Планеристам потоків не родавали, тому відлітали круги та зони. Парашутисти відстрибали 7 підйомів за вихідні та відзначили ювілей. "Айдар" у новому складі знову десантувався.

Один Іллюшка з батьками відлітав ознайомчий політ на літаку, а наш Іллюшка Максименко пройшов ознайомчу закатку планеру на стоянку.

Спасибі Льоші Шарадкіну за заняття по точності приземлення. Окрема велитенська подяка Юлі і Саші Максименко, які так інтенсивно та індивідуально готували всіх спортсменів-парашутистів по 2-ам, 4-ам і... 8-ам)))). Льоша Рігер - класно, що ти приїхав, склав компанію і ввів нас у нюанси укладки, а також дякуємо за твої кльові заморські історії.

Важко відзначити всіх інструкторів, спортсменів, укладчиків, механіків, техніків, працівників кухні та складу - ваша робота безцінна, лише спільними зусиллями щотижня піднімаємося в небо!

Бережіть себе!

see you!

Вихідні 2-3.04.2016

Суботній вітер залишив нас на землі, тому ми мали вдосталь часу та робочих рук для збору планеру після посадки за межі аеродрому.

Також парашутисти з інструкторами увечері мило посиділи в аеродромному барі, переглядаючи з проектору фото Наталі Вікторівни. Сергій Олександрович за фотоматеріалами зробив нам екскурс в історії клубу.

Проте, в неділю відпрацювали за два льотних дні!

Сміливий хлопчик Владік з батьками пролетів екскурсію на літаку Саката ралі.

Вдруге до нас завітали вояки з батальону "Айдар" і разом з іншими гостями та спортсменами виконали десантні парашутні стрибки.

Два парашутисти відкрили сезон. "Івани Іваничі" стрибнули зі 100 м і вижили - респект Сергію Лисенко.

А заступник командира парашутної ланки Nazar Harmatyuk так хотів у зліт, що вдягнувся у Д1-5у, але молодь у пріоритеті, тому Назарка роздягли і у зліт пішов Саша Козак, який встановив рекорд для, стрибнувши 4 рази!!

Загалом АН-2 піднімався у небо 5 разів)).

Два тендем-інструктори Leonid Tomchuk і Назар Гарматюк були введені в стрій, а їх пасажири Санічка Данич і Віктор Деренько здійснили героїчний подвиг і стрибнули з 3-х тисяч метрів.

На власному літачку на аеродром прилітали наші друзі.

Планеристи ширяли у терміках під кромкою 1450. Два спортсмени Максим Кундос та Олексій Кособуцький також відкрили сезон, відлітавши контрольні та самостійні польоти.

Приємно, коли в польотах зайняті усі підготовлені планери і жоден інструктор не сумує на землі).

В небо хотілося ще і ще, але день поки що короткий - залишимо щось і на наступні вихідні.

До зустрічі!

26-27 марта

Прошедшие выходные можно смело назвать - "первые в этом году".

У планеристов:

- первая кромка 1950м

- первое парение больше 3 часов

- облетали новый вариаметр

- облетали еще один планер - теперь их 5.

- первая площадка -

не совсем ожидали, поэтому пришлось чуток потратить время на подготовку телеги, но за 3 часа несчастный был возвращен на территорию аэродрома, где и выставлялся

- наш уважаемый командир Виктор Иванович закончил ввод на новую матчасть, самолет-буксировщик типа Соката 235, и, как говориться, чтобы 2 раза не вставать - сразу и выпустился на ней на буксировку.

У парашютистов:

- у нас появилась аренда, парашют Омега 189, в ранце Мираж и со страхующим прибором Сайпрес ждет желающих на аэродроме, и мы всеми силами работаем над увеличением их количества

- мы решили нюанс с самолетом, который не позволял намм летать высоко, и уже в следующие выходные полетим на 3000.

В среду ожидается хорошая погода. Всех желающих ждем на аэродроме. Заявки просьба подавать командиру звена Дереньку В.И.